Garmin Ultra Race w Radkowie – co to było za wydarzenie!
Na długo przed tym jak Brooks postawił nogę na Radkowskiej ziemi słyszeliśmy już legendy o przedłużonym weekendzie w połowie września w Górach Stołowych, gdzie w tym okresie zjeżdżają się najlepsi biegacze ULTRA z całej Polski, aby zostać Królem i Królową GUR. Druga impreza z tegorocznego cyklu nie mogła się odbyć bez nas, a pojawiliśmy się w Radkowie wzmocnieni ekipą biegaczy z Piły.
Skorzystaliśmy z możliwości bycia wśród nich i nie żałujemy ani chwili tam spędzonej.

Niezwykła, przepiękna okolica nad Zalewem Radkowskim, malownicze trasy biegowe i cała masa biegaczy kochających góry – czego trzeba więcej… 
Jak dodamy, że nasza ekipa kilkukrotnie stawa na podium to już więcej dodawać nie muszę.

 

Garmin Ultra Race to 3 dniowe zmagania na kilku dystansach i możliwość pobiegnięcia w jednym bądź w kilku z nich.

Piątek to bieg najdłuższy, aż na 82 km, sobota, nieco krócej, ale również mega wymagająco 53km i niedziela to 24 i 9 km. I uwierzcie mi, że każdy z tych dystatnsów, nawet te najkrótsze 9km to było AŻ 9 kilometrów.

Dla „szaleńców” był Challeng– w 3 dni trzeba przebiec 3 dystanse (82/53/24) i uwierzcie bądź nie, znalazło się takich wielu, w tym nasz Piotr Sikorski, z klubu 4RUN TEAM PIŁA, który od lat współpracuje ściśle z naszą marką. Piotr przebiegł wszystkie 3 dystanse mieszcząc się w limicie, a przede wszystkim zrobił to według naszej Brooksowej maksymy RUN HAPPY!

Piotrek – wielkie gratulację. Jesteś MEGA KOZAK! Twoje nazwisko zostanie wykute w skale nad Zalewem w Radkowie i na zawsze już tam zostanie.

Gratulacje należą się również naszemu Prezesowi, Markowi Jaroszewskiego, który w swoim debiucie w biegu ultra na dystansie 53 km stanął na 3 miejscu podium w kategorii Open. Biegł w Cascadia 16 :). DUMA NAS ROZPIERA! Z ciekawostek - Miłoszcz Szcześniewski, zwycięzca dystansu 53 km, pobiegł w naszych Caldera 5. I na koniec nasza KRÓLOWA GUR – Ewelina Salwa, zwyciężczyni dystansu 9 km, która wbiegła na metę ledwo zmęczona.

Przed nami jeszcze jedna impreza z cyklu Garmin Ultra Race – w grudniu wybieramy się do Gdańska.

Do zobaczenia!