Od pewnego czasu marka Brooks wchodzi dość mocno na nasz rynek. Głównie za sprawą swoich głównych modeli czyli Ghost, Glycerine oraz Adrenaline GTS czyli butów bardzo komfortowych ze sporą amortyzacją oraz z bardzo miękkim wykończeniem cholewki. Mało znanym a zarazem ciekawym butem jest LAUNCH.

Launch 6

Model Launch w 6stej odsłonie to bardzo lekki but treningowy a zarazem można powiedzieć but startowy. W jego konstrukcji nie ma żadnych HIPER MEGA technologii ten but ma służyć do tego do czego został stworzony czyli do szybkich treningów, a dla niektórych biegaczy nawet

do startów. Nigdy nie miałem kontaktu z tą marką wiec podchodziłem do tego ze

sporą dawką rezerwy. No ale jak nie pobiegasz w bucie to się nie przekonasz jaki jest.

Brooks Launch 6

A wiec zaczynamy. Cholewka w bucie jest bezszwowa na całej powierzchni z dość szeroką częścią przednią buta co dla sporej ilości osób jest to dużym plusem, z tyłu mamy dość wysoko poprowadzony zapiętek który też jest dość sztywny przez co bardzo dobrze trzyma nam piętę. Drop w tym modelu to 10 mm przez co jest bardziej uniwersalny dla wielu biegaczy . Choć na pierwszy rzut oka wydaje się że drop w tym bucie jest zdecydowanie mniejszy. Podeszwa została wykonana na całej powierzchni z pianki BioMoGo DNA , a na spodzie mamy gumę węglową która bardzo dobrze trzyma się podłoża.

buty do maratonu

Pierwszy trening i od razu czujemy się jak w domu. Tego buta nie musimy układać do stopy, jeżeli nam pasuje podczas przymiarki w sklepie i nic nam w nim nie przeszkadza to tak po prostu jest. To duża zasługa bezszwowej i bardzo przewienej cholewki. But idealnie otula stopę i bardzo chętnie z nami pracuje. Nie ma przesadnej amortyzacji ani nie jest za twardy. Tu po prostu jest zachowana pełna równowaga pomiędzy komfortem a dynamiką. Oczywiście mówimy tu o biegaczach do MAX 80 kg.

Pierwszy test dla buta to był bieg ciągły 8 km w tempie 4\10 i spisał się idealnie, na wolniejszych i dłuższych wybieganiach tez jest OK. Nie obciąża za bardzo stopy z powodu mniejszej amortyzacji. Jedyny mankament buta a bardziej sznurówek to materiał z którego zostały wykonane. Po prostu są śliskie i potrafią się rozwiązywać podczas treningu wiec trzeba je wiązać na dwa razy.
W mojej ocenie Brooks LAUNCH 6 to po prostu świetny but treningowo startowy w dobrej cenie.

Plusy

Lekkie
Bezszwowa cholewka Przewiewna cholewka 10 mm drop
Szerokie śródstopie
Podeszwa dobre trzyma się nawierzchni

Minusy

Wygląd
Podeszwa (pianka taka sama jak w poprzednim modelu ) Jedna kolorystyka
Śliskie sznurówki

treningowo startowy