Ależ Ty masz ogromną stopę! Jaki nosisz rozmiar butów? To słowa, które najczęściej słyszałam na zawodach. Niestety od początku przygody z bieganiem skazana byłam na buty męskie. Moja stopa jest bardzo długa (buty sportowe noszę rozmiar 44), ale jednocześnie bardzo szczupła. Męskie buty biegowe na długość były dobre, ale wszystkie, które posiadam (aż 6 par), dosłownie wszystkie są za szerokie. Niestety w każdym sklepie stacjonarnym mówiono mi, że w moim rozmiarze nie ma damskich butów. Nie miałam zatem żadnego odniesienia do butów damskich więc pogodziłam się z tym, że już zawsze skazana będę na bieganie w męskim obuwiu.

Jakość mojego biegania zmieniła się o 180 stopni gdy firma Brooks podarowała mi damskie buty biegowe Brooks Launch 6 Run Happy. To był prawdziwy przełom. Gdy zobaczyłam buty w swoim rozmiarze, byłam pewna, że będą za małe, bo wydawały się dziwnie zgrabne J Okazało się, że były idealne a moja stopa jak nigdy wyglądała normalnie a nie dziwacznie J. Kolorystyka butów cudna: biało-różowo-żółta. Nigdy nie miałam butów w kobiecych kolorach więc kolorystykę bardzo doceniłam tym bardziej, że to właśnie moje kolory. Buty w okolicach pięty mają napis Run Happy. Bardzo lubię patrzeć na ten napis rano gdy zaspana ubieram się na trening.

W Brooks Launch biegam po twardym terenie (asfalt, kostka brukowa). Od początku przygody z butami, bardzo szybko się polubiliśmy. Miałam wrażenie, że są to buty jakich szukałam od lat. Od pierwszego założenia odnoszę wrażenie, że Brooks dopasowały się do moich stóp. W butach czuję solidną amortyzację. Biega się w nich bardzo dobrze bo są stabilne, przylegają dobrze do stopy i bardzo dobrze pracują z moimi nogami. Nie czuję w tych butach toporności, ani że są za szerokie.

Cholewka: Zapiętek jest miękki, nie podrażnia. Sznurówki w trakcie użytkowania nie zmieniają swoich właściwości. Nie odkształcają się. Bardzo ważną cechą butów jest fakt, że stopy nie grzeją się w bucie. Brooks Launch posiadają jednoczęściową, siateczkową cholewkę, która zapewnia oddychanie i dopasowanie do potrzeb stopy. Moje stopy są bardzo wrażliwe na ciepło. W butach biegałam w wakacyjne upały i nie pojawiały się żadne pęcherze ani odparzenia co w przypadku innych butów, zdarzało mi się nawet przy biegu na 5km. Brooks nie powodują żadnych obtarć, co w przypadku mojej greckiej stopy jest bardzo ważne. Cholewka również może służyć jako płótno do nadruków, co jest bazą projektu Run Happy.

Podeszwa: Na uwagę w butach zasługuje ciekawa podeszwa, która jest zbudowana z gumy, zapewniającej sprężystość. Dzięki niej buty bardzo dobrze pracują z twardym podłożem, chroniąc tym samym stawy. W Brooks zastosowano piankę BioMoGo DNA, która zapewnia amortyzację na wysokim poziomie. Buty są komfortowe, przewiewne i dobrze opinają się na stopie.

Brooks Launch 6 Run Happy zasadniczo poprawiły jakość mojego biegu, kolorystyka wywołuje uśmiech na mojej twarzy a buty same w sobie bardzo mnie uszczęśliwiły. To moja wisienka na torcie względem mojego outfitu.

Dziękuję firmie Brooks za możliwość ambasadorowania tak pięknych butów biegowych i jednocześnie za pomoc w utwierdzeniu, że moja stopa nie jest wcale monstrualna. Wyglądała na taką bo miałam źle dobrane buty. Teraz już nie słyszę na zawodach….ojeju!!! ale masz wielką stopę!? Lecz ..woow…ale masz piękne buciki J