Cześć. Jestem instruktorem fitness i trenerem personalnym. Sama trenuję, biegam, generalnie prowadzę bardzo aktywny tryb życia.

Chciałabym przedstawić Wam moją opinię na temat buta Brooks Ricochet. Sprawdziłam go na wielu treningach biegowych, zajęciach fitness i crossfit.

Bieganie jest częścią mojego planu treningowego, ale obecnie biegam w Brooks Levitate i jestem w nich mega zakochana. Jeśli ktoś z was w nich biega, wie o czym mówię - „przesiąść” się z Levitate na coś innego jest bardzo trudno.

Według specyfikacji but waży 261 g i posiada 8 mm drop.

Zwróćcie uwagę na wygląd Ricocheta i jego biało-srebrną podeszwę. To połączenie technologii BioMoGo i DNA AMP, które opiszę na końcu testu.

Brooks Ricochet - recenzja

Miałam okazję używać Ricocheta na wielu, różnego rodzaju treningach.

Pierwszym było bieganie. Trening 7 km asfalt i 3 km las i szutry.
Pierwsze uczucia nie do końca były takie jakich oczekiwałam. But wydawał mi się troszkę twardy (tak jak mówiłam biegam i chodzę w Levitate) więc to był powód. Z każdym kilometrem czułam się lepiej, bardzo pewnie i stabilnie stawiałam każdy następny krok, a specyficzna strzałkowa podeszwa fajnie wymuszała zejście z pięty na palce. Na asfalcie dobrze oddają energię z każdym kilometrem biegu. Po 7 km zeszłam na ścieżkę leśną i tam but miło mnie zaskoczył. Stabilny, twardawy, energiczny, nie ślizgał się na piasku. Trzeba było biec asekuracyjnie na zbiegach, bo przecież to nie but terenowy. Jednak w ogólnym odczuciu było pozytywnie.

Kolejny test odbył się już na siłowni.
Pierwsze zadanie to bieżnia mechaniczna i 5 km. Tutaj but pięknie współpracuje, świetnie amortyzuje i odbija od mechanicznej taśmy. Po prostu, jak dla mnie mega komfortowy.

Następnie najbardziej wyczekiwany przeze mnie trening Fitness.
Prowadzę zajęcia w klubie, ogólnorozwojowe, trudne. Ricochet idealnie wpasował się w warunki moich treningów. Nie ślizgał się, świetnie amortyzował i dopasowywał się do zmienności płaszczyzn (step/podłoga), stabilizował stopę podczas wykroków, zakroków, czy podczas przysiadów. Super oddawał energię i nadawał szybkość na różnego rodzaju wyskokach, czy biegach bokserskich. Właśnie tutaj na sali fitness ten but mnie oczarował, dodatkowo jest piękny i dziewczęcy. Od tego czasu został już ze mną na fitnessie na zawsze.

Podsumowując, polecam te buty dla osób trenujących na siłowni, na bieżniach mechanicznych, dla kobiet na zajęcia fitness, dla biegaczy którzy lubią nieco twardszy but, oddający energię z każdym kilometrem.

Moje oceny:
Wygląd: 10/10
Wytrzymałość: 10/10
Bieg: 8,5/10
Bieg las: 7/10
Inne treningi: 10/10
Stabilność: 10/10
Energia: 8/10

Brooks Ricochet - cechy

Brooks Ricochet - recenzja (#1)
But jest sklasyfikowany jako typ energized cushioning - to połączenie dwóch technologii BioMoGo i DNA AMP, które idealnie ze sobą współpracują. Obie technologie amortyzacji zapewniają lekkość, dynamikę i zwrot energii, która pomaga Ci na każdym kolejnym kilometrze.
Brooks Ricochet - recenzja (#2)
Quick Transitions – elastyczny, punktowy wzór na podeszwie, który pozwala na szybsze przejście z pięty na palce.
Brooks Ricochet - recenzja (#3)
Incognito Comfort - dzięki nowemu rozwiązaniu, w górnej części cholewki, intuicyjnie dopasowuje się do stopy i delikatnie owijając piętę chroni nasze ścięgno Achillesa.

Trener Personalny, Instruktor Fitness
Agata Rycyk-Grzech