• Droga Gabe

gabe(1).jpg

 

Zawodowa biegaczka, nieugięta optymistka

W 2010 roku Brooks miał zaszczyt przyjąć pod swoje skrzydła jeden z najżywszych młodych talentów na torze z Uniwerystetu w Minesocie Gabriele „Anderson” Grunewald.   Przez dekadę śledziliśmy jej rywalizację i sukcesy na najwyższym poziomie na świecie.  Zdobywała tytuły w USA i miażdżyła wyścigi na długości 1500 i 3000 metrów.

Gabe miała dwa życia, pierwsze przez 10 lat jako znakomita biegaczka, drugie jako wojowniczka walcząca z rakiem. Pierwszą diagnozę postawiono jej w 2009 roku, był to rak gruczołowo-torbielowaty. Chwilami Gabe była tak chora że nie była w stanie zrobić kroku.

W kolejnym roku, Gabe zajęła drugie miejsce w mistrzostwach NCAA, w 2012 zajęła czwarte miejsce w próbach olimpijskich. W 2014 roku wygrała halowe mistrzostwa USA w biegu na 3000 metrów.

Będziemy już zawsze pamiętać uśmiech na twarzy kiedy przekroczyła linie mety.

Poza osiągnięciami na torze, rodziny, męża, rodziny pozostawiła po sobie piękną fundację.

„Brave Like Gabe” to nazwa jej fundacji zajmującej się zwalczaniem rzadkich nowotworów. Nazwa fundacji jest bardziej niż trafna, jej życie nie polegało tylko na bieganiu ale wsparciu innych w znalezieniu sposobu na pełne życie pomimo własnych trudności.

Spuścizna Gabe to więcej niż bieganie.